Společenství vlastníků bytových jednotek | Rodinná energie
Rodinná energie a.s. logo
Fungujeme
po celé ČR

Společenství vlastníků bytových jednotek


Energie v bytovém domě

Správa bytových domů – menších i větších – zahrnuje množství rozhodnutí, které nemůže dělat jednotlivec ale patří do pravomocí společenství vlastníků jednotek (SVJ). Pokud i vy na pravidelných schůzkách řešíte ceny energií a pravidelné poplatky, které se ve vašem domě stále zvyšují, zpozorněte. Sousedské spory o nezhasínání, přílišném využívání výtahu nebo „vytápění“ okolních prázdných bytů vyřešit nezvládneme. Můžeme ale vaše faktury celkově ponížit. Máte přehled o aktuálních cenách energií?

Porovnání cen elektřiny a plynu od běžnéhdo dodavatele vs Rodinná energie

Výše uvedený rozdíl je u spotřeby 1 MWh. Běžné bytové domy však spotřebují okolo 160 MWh plynu ročně. Úspora pro vaše SVJ tedy může být opravdu značná. V případě stejného vývoje cen, jako máme v roce 2020, byste do rozpočtu domu přinesli 100 000 Kč včetně DPH. Kontaktujte nás s podrobnostmi o vašem aktuálním odběru.

S větším rozpočtem vašeho bytového domu se bude snáz investovat do rekonstrukce, modernizace kotelny či zateplení celého domu. Navíc na řadu změn může SVJ čerpat z různých dotačních programů. Vyřídit dotace však může být zdlouhavé a množství dokladů nepřehledné. Pokud si chcete být jisti, že dotace klapne, využijte profesionály.
Chcete poradit?

Neváhejte nás kontaktovat. Rádi s vámi vše projdeme.

Nezávazná poptávka