Jak změnit dodavatele energií | Rodinná energie
Rodinná energie a.s. logo
Fungujeme
po celé ČR

Jak změnit dodavatele energií?

Všechno se mění. I když jste pár let zpátky byli se svým dodavatelem energií spokojeni, teď je to jinak. Nižší ceny elektřiny a plynu spolu s férovou komunikací i nám přináší stále nové klienty. Také byste rádi přešli k Rodinné energii? Je to snadné.

Ředitel Rodinné energie u stolu
1

Zaslání cenové nabídky od Rodinné energie

Zaujala vás Rodinná energie? Naše spolupráce začne cenovou nabídkou, kterou vám zašleme na základě vašich představ a odebíraného objemu energií. Vše společně vyřešíme po telefonu.

2

Podpis smlouvy včetně plné moci

Plná moc nám totiž dává právo jednat vaším jménem u stávajícího dodavatele a tak vy nikam nemusíte volat ani chodit. Všechny kroky si společně potvrdíme a nebojte, plná moc se vztahuje pouze na tyto právní úkony a je omezena i časově.

3

Ukončení smlouvy u stávajícího dodavatele energií

Jak dlouho bude přepis energií trvat, to závisí na výpovědní lhůtě u vašeho stávajícího dodavatele. Zpravidla jsou to 3 měsíce. U smluv na dobu určitou však často můžete změnit dodavatele až po ukončení její platnosti a ve správné lhůtě. Tak, jak máte stanoveno ve smlouvě. Pokud ale dodavatel mění cenu či jiné podmínky, můžete se změnami nesouhlasit a ukončit smlouvu před vypršením její doby trvání.

Všechny právní záležitosti si ohlídáme my, stačí nám vaši stávající smlouvu ukázat.

4

Uvítací dopis a nový platební kalendář vám pošleme 10 dní před zahájením dodávek

První oficiální psaní od nás dostanete nejpozději 10 dní před zahájením dodávek. Pokud si přejete platit zálohy přes SIPO, nemusíte se o nic starat a navedení záloh na vaše SIPO zařídíme my. Všechny ostatní možnosti plateb budete muset zadat vy. Ale v platebním kalendáři je najdete přehledně rozepsané.

5

Úspory každý měsíc

Od této chvíle už si můžete jen každý měsíc do kalendáře poznačit, kolik jste ušetřili. O nic víc se starat nemusíte.

Chci přejít k Rodinné energii

Často kladené otázky

U smlouvy na dobu neurčitou trvá změna dodavatele obvykle 3 až 4 měsíce. O vše se kompletně a bezplatně postaráme my. U smlouvy na dobu určitou je lhůta přeregistrace odběrného místa k naší společnosti závislá na výpovědní lhůtě vašeho předchozího dodavatele.

Se změnou dodavatele se provozovatel distribuční soustavy (distributor) nemění. Distributor bude i nadále zodpovědný za odečty spotřeby a správu plynoměrů a elektroměrů. Jeho stavy však bude posílat nám do Rodinné energie.

Za změnu dodavatele neúčtujeme žádné poplatky, navíc celý proces za vás realizujeme a hlídáme sami.

Po dokončení procesu přeregistrace odběrného místa vám zašleme uvítací dopis s platebním kalendářem, který obsahuje hlavní informace o naší spolupráci včetně potvrzeného data přeregistrace a nového plánu záloh.

Předepsané zálohové platby v souhrnu odpovídají skutečné spotřebě zákazníka, ale i přesto mohou nastat situace, kdy je vhodné zálohové platby upravit. Takovým případem může být změna charakteru odběru (např. změna technologie vytápění) – tehdy stačí nahlásit změnu zálohy na naši zákaznickou linku.

Doporučujeme vám tuto situaci řešit obratem úhradou, případně zasláním uznatelného dokladu o zaplacení. Vyhnete se tak případnému upomínání, které může z naší strany nastat.

Distributoři spravují elektroměry/plynoměry, zajišťují pravidelné odečítání měřidel, zajišťují případné servisní zakázky na měřidle nebo soustavě. Jedná se o monopolní část trhu, kde takový subjekt poskytuje služby všem dodavatelům bez rozdílu u koho jste, tedy i nám.

Na druhé straně trhu stojí obchodník neboli dodavatel. Jedná se o liberalizovanou část trhu, na které se setkáte s konkurencí. Díky tomu můžete získat různé cenové nabídky dodávek tzv. silové elektřiny nebo odebíraného zemního plynu. Proto je důležité vybrat si dodavatele energií pečlivě.

Doporučujeme takovou situaci řešit bezodkladně a spojit se s námi, abychom zjistili, z jakého důvodu vás původní dodavatel pokutuje a posoudili, jestli je jeho nárok oprávněný. Spory mezi dodavatelem a zákazníkem řeší ERÚ (Energetický regulační úřad).

Nezávazná poptávka