JAKÉ BUDOU CENY ZA DODÁVKY A DISTRIBUCI ENERGIÍ V ROCE 2018?
Rodinná energie a.s. logo
Fungujeme
po celé ČR

JAKÉ BUDOU CENY ZA DODÁVKY A DISTRIBUCI ENERGIÍ V ROCE 2018?


Rodinná energie si pro Vás připravila ceníky na rok 2018. Je obdivuhodné, že většina dodavatelů, které nebudu raději jmenovat, se ještě neodvážila ke zveřejnění ceníků na příští rok, i přesto že je povinné ho zveřejnit měsíc před účinností. Máme pro všechny naše stávající i potencionální zákazníky dobrou i špatnou zprávu.

Dobrá zpráva je, že my jako dodavatel a obchodník s elektřinou a plynem nebudeme zdražovat. Naopak, připravili jsme pro nové zákazníky nové produktové řady lépe řečeno ceníky, u kterých jsme nastavili opravdu nízké ceny a to především v porovnání s rostoucími cenami na burzách. Například u elektřiny se od prosince 2016 do prosince 2017 zvedla cena elektřiny o 50 %, to je hodně nemyslíte? Rozhodli jsme se snížit naše marže na minimum, aby se navýšení cen na burze v žádném případě neprojevilo na Vašem vyúčtování. Neváhejte a přesvědčte se o tom na zde našich webových stránkách nebo se přijďte podívat k nám do zákaznického centra. Rádi si s Vámi popovídáme nejen o cenách u Vašeho stávajícího dodavatele ale i o tom, co Vám vše můžeme nabídnout.

Špatná zpráva je, že ani my jako dodavatel nedokážeme zabránit cenovému rozhodnutí, které vydal Energetický regulační úřad (ERÚ) na rok 2018, ve kterém jsou stanoveny ceny jednotlivých provozovatelů distribuční soustavy. Provozovatel distribuční soustavy je jakýsi správce vašeho měřidla a má na starosti zajištění dopravy jednotlivých komodit přímo k vám do domu. Nejrozsáhlejším distributorem na elektřině je ČEZ distribuce a.s., u kterého je navýšení znázorněno na grafu níže:

Průměrné navýšení regulovaných cen na distribuční sazbu v %

Suma sumárum je navýšení v průměru o 6% a nejvíce se dotkne zákazníků s malou spotřebou, viz graf a jeho hodnoty pro distribuční sazby D01d a D61d. Jakou distribuční sazbu máte vy? Máte optimálně nastaveny zálohy, abyste se vyhnuli případným nedoplatkům? Rádi Vám s nastavením záloh pomůžeme!

V následujícím grafu můžete zpozorovat, u jakých plateb za regulovanou složku se ceny mění a o kolik procent. Jediná platba, která se snižuje, je platba za podporu výkupu elektřiny z obnovitelných zdrojů energie.

Průměrné navýšení na jednotlivé regulované položky u všech distribučních sazeb v %

Bohužel i u plynu je navýšení cen za distribuci pro rok 2018 nemilou zprávou. V tomto případě to není natolik dramatické. Vzhledem k celkovým platbám u zákazníků, kteří topí plynem, může znamenat zvýšení poplatků za distribuci i několik stovek korun ročně.

Průměrné navýšení ceny za distribuci u všech položek v %

Na závěr chceme všem novým zákazníkům zařazeným do programu měšec zpříjemnit předvánoční hektické a finančně náročné období částkou 1.000 Kč za uzavření smlouvy za každé odběrné místo. Tato částka Vám bude vyplacena bezprostředně po uzavření smlouvy jako bonus na Váš bankovní účet.

Přijďte se informovat do zákaznického centra, kontaktujte naši linku či navštivte webové stránky a dozvíte se více, nejen o programu Měšec.

S přátelským pozdravem

Lukáš Pešek
ředitel společnosti

2.12.2017

Nezávazná poptávka